Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej       

Hare Kryszna

ISKCON

uniwersalna duchowość

rozwój duchowy

bhakti-joga

joga

Bóg

religia

mantra

reinkarnacja

Kriszna

Krishna

Rama

Hare

Kryszna

hinduizm

krysznowcy

karma

Indie

Gaura

India

wyznawcy Kryszny

Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny

Bhagavad-Gita

Śrimad Bhagavatam

Festiwal Indii

Woodstock

Pokojowa Wioska Kryszny

vaisnava

waisznawa

waisznawizm

wajsznawa

wajsznawizm

religie wschodu

filozofia wschodu

duchowość

astrologia wedyjska

jyotish

przepisy wegetariańskie

kuchnia wegetariańska

joga

dezinformacja ruchów katolickich

serwis

portal

astrologia wedyjska

taniec indyjski

kalendarz księżycowy

muzyka indyjska

dharma

ayurweda

ayurveda

książki Prabhupada

nama-hatta

mantry

przepisy wegetariańskie

świątynia

festiwal

sekta

sekty

 
 
 
 
 
 
 
logowanie
rejestracja
regulamin strony
 
 
 
 
dodał: admin    opublikowano: 2016-09-14    przeczytano: 323
kategoria: Świat wokół nas
podkategoria: Świat wokół nas
 
Powrót >>>     
 
PRZEŁOM EPOK CZ. 2/6 - III WOJNA ŚWIATOWA I UPADEK ISLAMU
 

CZĘŚĆ DRUGA

III  WOJNA  ŚWIATOWA  I  UPADEK  ISLAMU

 

Od Atmatattvy Dasa usłyszałem w lutym 1990 roku, że nadchodzi WIELKA wojna światowa, w której ma być użyta broń nuklearna i w której ma podobno zginąć 2/3 ludzkości. „Niektóre z wojen poprzedzających tę wielką wojnę, już się toczą. Chiny mają użyć broni nuklearnej. Również jakieś wyspiarskie państwo ma odpalić rakietę z głowicą nuklearną. Osoba, która wyda rozkaz odpalenia ma w swoim nazwisku sylaby: MA i DŻA. Za dwadzieścia parę lat (licząc od roku 1990), ma być już po wszystkim.”

 

W Bhavishya-puranie Mahomet mówi, że gdy jego zwolennicy będą ślubować przestrzeganie nieczystych zwyczajów, asuci vrata, to on odbierze im swoją moc – powiedział Atmatattva Dasa w lutym 1990 roku, a powtórzył w czasie naszej drugiej rozmowy w lutym 2008. Muzułmanie mają wywołać wielką wojnę i po to, by przed nimi się obronić, reszta (skłóconego) świata będzie musiała się zjednoczyć. Podobno łańcuch zdarzeń ma się rozpocząć od konfliktu Pakistańsko-Indyjskiego, który tli się od wielu lat na tle Kaszmiru. W ostatnich tygodniach jednak napięcie między tymi krajami raptownie wzrosło od momentu zamachu terrorystycznego w Bombaju. Do granicy ciągną oba wojska. Oba mocarstwa posiadają też broń nuklearną. Jeśli napięcie to nie osłabnie i rozpocznie się otwarty konflikt zbrojny, będziemy mogli przypuszczać, że tak jak padające klocki domina tworzą nieprzerwaną sekwencję, tak łańcuch zdarzeń prowadzących do III Wojny Światowej został uruchomiony.

 

Acharya Yash Thakur, astrolog z Ujjain, powiedział w lutym 2008 roku: „Około 8 grudnia 2012 rozpoczyna się niezwykle silny i niekorzystny wpływ Marsa, który ma być początkiem końca Islamu. W pewnym momencie (kropla ma przelać czarę i) wybuchnie niekontrolowany konflikt, którego już nie sposób będzie zatrzymać". Astrolog wymienia też nazwisko Bin Ladena, jednak może on być jedynie marionetką w rękach tych, którzy tworzą wielką politykę.

 

Bhavishya-Purana nadchodzącą wojnę nazywa wielką wojną wojen, która ma nastąpić jakiś czas po roku 1999 i zmienić całą mapę świata.

 

Bhrigu Pandita Nathulal, którego odwiedziliśmy z Purusottamą i Grzegorzem B. we wsi Karoi Bari jakieś 40 km od miasta Bilwara w Indiach, najpierw nie chciał mówić na tematy nie związane z zapiskami naszych losów, ale lekko przyciśnięty pytaniami w końcu powiedział, że wkrótce faktycznie wybuchnie następna wojna światowa.

 

Współczesny, chyba najbardziej znany polski jasnowidz Krzysztof Jackowski, cieszy się opinią osoby o bardzo wysokiej skuteczności. Na swoim koncie posiada ponad 600 (!) udanych i udokumentowanych „zdarzeń paranormalnych” i przepowiedni. Od lat świadczy usługi dla policji. Jedną z jego ostatnich przepowiedni było przepowiedzenie obecnego światowego kryzysu finansowego, który rozpoczął się od upadku amerykańskich banków. Kolejna mówi o nadchodzącym wielkim światowym konflikcie zbrojnym, w którym ludzie mają poczuć czym jest strach. Jackowski mówi o bardzo bliskim czasie.

 

Ksiądz Bronisław Markiewicz w 1863 roku, jeszcze jako uczeń gimnazjalny usłyszał na jednej z ulic Przemyśla niezwykłą przepowiednię dotyczącą Polski, a fragment jej dotyczył wojny. „Inne narody odbiorą niebawem karę sroższą od tej, jaką odbierze Polska. Wojna będzie powszechna na całej kuli ziemskiej i bardzo krwawa. Jakiś naród położony na południu Polski wyginie w niej zupełnie. Groza w niej będzie tak wielka, że wielu ze strachu rozum postrada. Za nią przyjdą jej następstwa: głód i mór na bydło i dwie zarazy na ludzi, które więcej ludzi pochłoną aniżeli wojna sama. W końcu wojna stanie się wojną religijną. Walczyć będą dwa przeciwne obozy: obóz ludzi wierzących w Boga i obóz ludzi niewierzących w Niego. Nastąpi wreszcie bankructwo powszechne i nędza, jakiej nikt nie widział, do tego stopnia, że wojna sama ustanie braku środków i sił. Wojnę powszechną poprzedzą wynalazki zdumiewające i straszliwe zbrodnie, popełniane na całym świecie.”  Wynalazki zdumiewające już są, straszliwe zbrodnie też.

 

Marian Węcławek zyskał popularność głównie dzięki trafnej zapowiedzi o wyborze papieża Polaka w 1978r. Przepowiedział również kadencje prezydentów USA - Regana, Busha, a także polskich polityków - Kwaśniewskiego, Suchockiej, Cimoszewicza. Przepowiedział także powódź w Polsce w 1997 roku – we Wrocławiu i Wałbrzyskiem. Z wydarzeń politycznych przewidział stan wojenny oraz upadek systemu totalitarnego. „Na krótko przed Trzecią Wojną Światową, w Rzymie wybuchnie rewolucja, która rozpocznie się w Watykanie, gdyż od roku 1991 i w latach następnych religia rzymskokatolicka zacznie podupadać. Wielu zakonników w Watykanie zostanie zamordowanych, a papież będzie uciekał z Rzymu. Mamy doczekać też tego, że papieżem będzie murzyn [...]. W Rosji dojdzie do krwawych starć, a rozpoczną się one na Zakaukaziu... Trzecia Wojna Światowa rozpocznie się w najmniej spodziewanym momencie, kiedy wszyscy będą mówić o pokoju i pojednaniu, lecz będą to tylko nieszczere oświadczenia dyplomatów. Najpierw Chiny w imię wyższości żółtej rasy ruszą na Rosję, aby wydrzeć jej zauralskie terytoria. Do Chińczyków dołączą Turcy i wejdą do Europy, opanowując część kontynentu. Wnet jednak najeźdźcy wycofają się. Niemcy widząc słabość Rosji, ruszą na Wschód, będą chcieli zająć Polskę i dojdą do Wałbrzycha. Nie będą jednak niszczyć słowiańskich terenów licząc na ich włączenie do swego państwa. W czasie wojny zostanie użyta broń jądrowa. Na Polskę żadna bomba nie spadnie, chociaż takie zagrożenie nastąpi i to będzie powodem ewakuowania mieszkańców Dolnego Śląska. Szczecin zostanie zniszczony połowicznie, Wrocław podobnie. We Wrocławiu tuż przed wojną dojdzie do kilkunastodniowych zamieszek. Dość znacznie zniszczone może zostać Kłodzko, Złoty Stok, Kalisz i Wałbrzych. Poznań podczas wojny nie ucierpi [...]. Kto z Polaków nie wróci na czas do Ojczyzny to na obczyźnie zginie, najwięcej w Niemczech. Podobnie Polacy w USA będą szybko wracać do kraju, bo tam poczują głód.”

 

Powyższa przepowiednia początkowo wywołała uśmiech na mojej twarzy. Jest w świecie teraz tyle ognisk zapalnych, że wizja Chin atakujących Rosję może wydawać się nieprawdopodobna. Jednak po obejrzeniu filmu „Człowiek stojący za Barackiem Obamą” zrozumiałem, że jest to nie tylko możliwe, ale że być może już podejmowane są działania zmierzające prosto do wywołania tego konfliktu. Historyk i pisarz Webster Tarpley mówi: „...Strzeżcie się Baracka Obamy, on nie jest tym kim myślicie... Moim zadaniem jest zwrócić uwagę ludzi na najbardziej niebezpieczną zawoalowaną operację... i pokazanie prawdziwej twarzy Obamy... Będzie on realizacją światowej tragedii... Jest on marionetką kliki bankierów. Rezultatem tej operacji może być wojna na wielką skalę.” Znajdujące się w poważnym kryzysie USA szukają sposobu na przedłużenie amerykańsko-brytyjskiej dominacji w świecie na następne 100 lat. Jedynymi mocarstwami jakie naprawdę mogą tym planom zagrozić są  Moskwa i Pekin. Za pomocą politycznych manipulacji USA zamierza osłabić zarówno Chiny jak i Rosję i doprowadzić do ostatecznej rozgrywki między tymi krajami. Jak to będą chcieli osiągnąć? Ich planem ma być doprowadzenie do sytuacji, w której Chińczycy nie będą mieli skąd kupować ropy i jedynym potencjalnym źródłem będą rosyjskie rafinerie we wschodniej Syberii, a jednocześnie USA będzie chciało osłabić takich sprzymierzeńców Chin jak Pakistan, poprzez zaatakowanie go. Tak więc zdaniem Webstera Tarpleya końcowym produktem całej tej polityki ma być napuszczenie Chin na Rosję i pozbycie się obu tych mocarstw. „Ludzie w Europie powinni się obudzić i nie dać się wciągnąć w plan Obamy...”

 

Ksiądz Czesław Klimuszko był najbardziej znanym polskim jasnowidzem, zakonnikiem franciszkaninem. Napisał książkę o parapsychologii pt. „Moje widzenie świata” oraz „Parapsychologia w moim życiu”. Kiedyś, wypowiedział się na jednym spotkaniu na temat Włoch. Mówił, że Włochy spotka wielka tragedia. Część włoskiego buta zatopi się. Widział miasta jak po ogromnym trzęsieniu ziemi i lądujące na włoskich plażach żołnierzy o śniadych twarzach takich jak u arabów, w celach bynajmniej nie pokojowych.

 

Ojciec Pio wywodził się z zakonu Kapucynów. Do końca swoich dni przebywał w klasztorze w San Giovanni Rotondo. 20 września 1918 r. w czasie modlitwy przed Ukrzyżowanym, otrzymał stygmaty na boku, stopach i rękach. Zmarł w 1968r. Twierdził, że 15 stycznia 1957 otrzymał objawienie od Jezusa Chrystusa. Oto co powiedział: „Od Budapesztu do Norymbergii i od Drezna do Berlina linie te będą zajęte wojskiem. Trzecia linia będzie przebiegać od Zagłębia Ruhry po Królewiec. Potem przylecą z południa czarne i szare ptaki z taką mocą, że zmienią niebo i ziemię. Główna kwatera wojsk - Kiersberg koło Bonn. Pierwsza bomba wpadnie do kościoła w Bawarskim Lesie. Wszystko zostanie zniszczone i nikt nie może tych stron przekroczyć. Dużo materiału niszczycielskiego spadnie na ziemię. Oto tam jadą czołgi przez chaty i domy, w tych pojazdach siedzą ludzie, ale ich ciała zwisają, bo są martwi, lecz dookoła z twarzami czarnymi. Wskutek powodzi zginą wsie i miasta. Południowa Anglia z północnym brzegiem zniknie, Szkocja ocaleje. Na zachodzie ziemia zniknie, a powstaną nowe lądy. Zginą Nowy Jork i Marsylia. Paryż będzie zniszczony w dwóch trzecich. Reisten, Augsburg, Wiedeń zostaną oszczędzone. Augsburg i kraje na południe od Dunaju nie odczują skutków wojny. Kto spojrzy w kierunku zniszczeń, zginie, bo serce jego nie wytrzyma tego strasznego widoku. W jedną noc zginie więcej ludzi niż w dwóch wojnach światowych. Potem wiara będzie silna.”

 

Żyjące w Arizonie Pn. plemię indiańskie Hopi zna takie oto proroctwo: „Nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znaku niedźwiedzia. Kiedy ten znak stanie się widoczny, nastąpi trzecia wielka wojna.” Jak wygląda znak niedźwiedzia? Wyobraź sobie jak niedźwiedź grizzli podchodzi do drzewa i dwoma łapami ryje bruzdy na pniu drzewa...

 

 

Prabhupada: Wojna nie jest zła. Tak jak choroba. To tak jak ktoś jest najpierw chory, a potem zdrowieje. Cały zanieczyszczony stan ciała zostaje naprawiony. To tak jak gdy masz wrzód lub czerwonkę, to twoje ciało zostaje oczyszczone ze wszystkich trucizn. Wtedy z twoim zdrowiem zaczyna być w porządku. Takie jest prawo, prawo natury. Podobnie wojna, głód, epidemia, ich zadaniem jest oczyszczenie [Ziemi] ze wszystkich niepożądanych ludzi. (Spacer poranny, Los Angeles, 12.12.1973)

 

Prabhupada: Zabijacie niewinne krowy i zwierzęta. Natura się zemści. Poczekajcie tylko. Jak tylko czas dojrzeje, natura zbierze tych wszystkich drani, i [przyjdzie] maczuga, wyrżnie ich. Będą skończeni. Będą walczyć między sobą, Protestanci i Katolicy, Rosja i Francja, i Francja i Niemcy. Tak to jest. Dlaczego? Takie jest prawo natury. Tit for tat (?). Zabiłeś, więc teraz ty będziesz zabity. (Konwersacja 11.06.1974)

 

Prabhupada: ...w chwili obecnej cywilizowane narody niepotrzebnie utrzymują tak wiele rzeźni dla zabijania niewinnych zwierząt. Gdy wrogowie atakują jakiś naród i dokonują masowej rzezi jego obywateli, wówczas masakrę tę należy uważać za reakcję za grzeszne działania tych obywateli. Takie jest prawo natury. (Śrimad Bhagavatam 4.11.7)

 

Prabhupada: W tym wieku Kali miłosierdzie prawie nie istnieje. Toteż ciągle trwają walki i wojny pomiędzy ludźmi i narodami. Ludzie nie rozumieją, że ponieważ nie znają umiaru w zabijaniu zwierząt, im także przyjdzie masowo zginąć podczas wielkiej wojny, gdy zostaną zarżnięci jak zwierzęta. Jest to szczególnie widoczne w krajach zachodnich. Na Zachodzie utrzymuje się rzeźnie bez żadnych restrykcji i dlatego co pięć czy dziesięć lat ma miejsce wielka wojna, w której niezliczone ilości ludzi masakrowane są nawet okrutniej niż zwierzęta. Czasami podczas wojny żołnierze trzymają swoich wrogów w obozach koncentracyjnych i zabijają ich bardzo okrutnymi metodami. Są to reakcje wywołane nieograniczonym zabijaniem zwierząt w rzeźniach i na polowaniach w lasach. Dumne, demoniczne osoby nie znają praw natury, czyli praw Boga. Dlatego też nie znają ograniczeń w zabijaniu biednych zwierząt, w ogóle o nic nie dbając. W ruchu świadomości Krsny zabijanie zwierząt jest całkowicie zakazane. Nie przyjmujemy nikogo na bona fide ucznia, dopóki nie obieca przestrzegać czterech zasad regulujących niezabijania zwierząt, nietoksykowania się, nieutrzymywania zakazanych związków seksualnych i nieuprawiania hazardu. Ten ruch świadomości Krsny jest jedynym środkiem, który może przeciwdziałać grzesznym działaniom ludzi w tej Kali-yudze. (Śrimad Bhagavatam 4.26.5)

 

Prabhupada: …To czeka [świat]. To zniszczenie oczekuje cały świat. To zniszczenie oczekuje cały świat. Ameryka ma bombę atomową i Rosja ma bombę atomową. Jak tylko będzie następna wojna, cały świat będzie skończony. (Wykład z Bhagavad-gity 13.14, Bombay, 07.10.1973)

 

Prabhupada: Więc ci dranie kontynuują. A więc trudno jest szerzyć świadomość Kryszny. Cały świat jest przeciążony tymi draniami i demonami. Więc atom, bomba atomowa czeka na nich. Tak. To będzie skończone. Wszystkie demony będą wykończone. (Wykład ze Śrimad-Bhagavatam 1.8.34, Los Angeles, 26.07. 1973)

 

Prabhupada: Utrzymujecie tyle rzeźni, i kiedy [czas] dojrzeje, będzie wojna, mord zbiorowy. Skończone. Jedna atomowa bomba – i koniec. Będziecie musieli cierpieć. Nie myślcie, że niewinne zwierzęta nie są w stanie protestować, więc zabijajmy i jedzmy [je]. Nie. Wy również zostaniecie ukarani. Poczekajcie aż uzbierają się wasze grzeszne czynności, i przyjdzie wojna, i Ameryka zrzuci bombę atomową i będzie po Rosji. Oba kraje będą wykończone. Teraz idźcie i cieszcie się. To trochę potrwa. Tak jak nawet gdy złapiecie jakąś chorobę, potrzeba czasu. Choroba nie pojawia się natychmiast po złapaniu infekcji. Nie. Potrzeba na to około  tygodnia czasu. (Wykład ze Śrimad-Bhagavatam 6.1.32, Honolulu, 31.05.1976)

 

Prabhupada: Współczesna cywilizacja ma wszystko, ale bez świadomości Boga może być skończona w każdej chwili. I są symptomy... W każdym momencie. Obecnie, ta bezbożna cywilizacja, jak tylko zostanie wypowiedziana wojna, Ameryka gotowa jest spuścić bombę atomową i Rosja jest... Pierwszy kraj, który użyje bomby atomowej, odniesie zwycięstwo. Nikt nie wygra, ponieważ obie strony są gotowe do użycia tych bomb. Ameryka będzie skończona i Rosja będzie skończona. Taka jest sytuacja. A więc możesz pracować nad rozwojem cywilizacji, postępem naukowym, rozwojem ekonomicznym, ale jeśli to działanie będzie bezbożne, to w każdej chwili może być skończone. W każdej chwili. (Wykład ze Śrimad-Bhagavatam 1.15.21, Los Angeles, 01.12.1973)

 

Prabhupada: Wy [sami] stworzyliście tę sytuację. Musicie zostać zabici. Możecie być Amerykanami, Anglikami czy Niemcami, tym czy tamtym. Możecie być bardzo dumni ze swojej narodowości, ale musicie zginąć. Taka jest sytuacja. Isvarasya vicestitam. Zabiliście tyle zwierząt. Teraz śmierć zbiorowa, jedna bomba. Jedna bomba atomowa. Gińcie. Więc ci dranie nie wiedzą jak to działa. Isvarasya vicestitam. Tit for tat(?). Tak musi być. (Wykład ze Śrimad-Bhagavatam 1.15.24, Los Angeles, 03.12.1973)

 

Paramahamsa: Śrila Prabhupada, powiedziałeś, że ta wojna zniszczy demoniczną cywilizację.

Prabhupada: Tak.

Paramahamsa: Czy to znaczy, że ona zniszczy wszystkie miasta i cały przemysł?

Prabhupada: Wojna oznacza zniszczenie wszystkich miast. To jest naturalne. Macie z tym wielokrotne doświadczenie w Europie.

Hamsaduta: Miasta i przemysł.

Prabhupada: Co takiego?

Hamsaduta: Miasta i przemysł.

Prabhupada: Tak, to jest głównym celem.

Hamsaduta: Nikogo nie interesują farmy. [pauza]

Hamsaduta: A więc, Prabhupada, powinniśmy coś zrobić by przygotować się na tę katastrofę?

Prabhupada: Co takiego?

Hamsaduta: Na tę nadchodzącą wojnę.

Prabhupada: Powinniście po prostu przygotować się na intonowanie Hare Krsna.

Hamsaduta: To wszystko?

Prabhupada: To wszystko.

 

Prabhupada: Tak, oni będą ukarani. (pauza) ...tak wiele wypadków samochodowych. I będzie wojna. Masowa kara. Następnie zabijanie, bycie zabitym w łonie matki. Są karani. W dzisiejszych czasach pojawiły się te sprawy. To dziecko zabijane przez matkę, to są wszystko grzeszni ludzie. Nie mogą nawet wyjść z łona matki. Są zabijani. Prawo natury jest bardzo surowe. (Spacer poranny w Melbourne 23.05.1975)

 

Prabhupada: Oni zgromadzili takie wielkie brzemię grzechu, że muszą zostać zabici. To jest pewne (pauza) ...masakra. To się wydarzy.

Harikesa: Ludzie wolni od grzechu przetrwają?

Prabhupada: Tak.

Bhakta (3): Kto to taki?

Prabhupada: My. (pauza) Był sztucznie wywołany głód w Indiach i szczegółowo dowiadywałem się od wszystkich bhaktów czy mieli jakieś problemy podczas tego głodu. Oni powiedzieli, „Nie, nie mieliśmy”. Zebrałem te dane. W 1942 rząd wywołał sztuczny głód... Było też wielkie trzęsienie ziemi w prowincji Bihar. W tym czasie jeden z moich braci duchowych był audytorem rządowym. Więc zapytałem go [czy nie ucierpiał]. W tym trzęsieniu ziemi jedynie jego dom przetrwał. Widziałem to wielokrotnie. Kaunteya pratijanihi na me bhaktah pranasyati. To jest tylko... Padam padam yad vipadam na tesam. To nie jest przeznaczone dla nich, wszystkie te niebezpieczeństwa. (Spacer poranny, 16.06.1975, Honolulu)

 

Prabhupada: Tak jak w waszym kraju jest tak wiele samochodów, że nawet biedak ma samochód, nie chce im się ruszać nogami, nawet na cal. Więc, ponieważ jest ich tak wiele, tak wiele samochodów [że muszą być używane]. I jest tak wiele broni. Więc ona musi być użyta. Taka jest naturalna kolej rzeczy. Oni muszą jej użyć.

Bahulasva: To dlatego mają wojny, aby tych broni używać.

Prabhupada: O tak.

Paramahamsa: Jedyny problem jest taki, że jeśli jedna osoba użyje broni atomowej, to znaczy całkowitej, to oznaczałoby zniszczenie całej ludzkości. Każdy więc boi się użyć broni ostatecznej.

Prabhupada: Tak czy inaczej, oni muszą jej użyć. Co do tego nie ma wątpliwości. Dlatego możemy powiedzieć, że będzie wojna. To nie astrologia. To jest naturalny wniosek.

Tamala Krsna: Zdrowy rozsądek.

Paramahamsa: To będzie oznaczało całkowitą destrukcję.

Prabhupada: Czy całkowitą czy częściową, to zobaczymy. Ale broń musi być użyta. (Spacer poranny w San Francisco 18.07.1975)

 

Hari-sauri: Oni kładą nacisk na rozwój zbrojeń. Kładą nacisk na...

Prabhupada: To nie jest zajęcie ksatriyi. To jest... Nie, to jest opisane. Kryszna powiedział... On zorganizował bitwę ponieważ  ksatriyowie, oni stali się bardzo potężni jeśli chodzi o ich indywidualną moc militarną, tak jak teraz...

Hari-sauri: Nagromadzenie [broni].

Prabhupada: Tak. Więc Kryszna zaaranżował wojnę: „W porządku, zbierzcie się razem i wykończcie się nawzajem”. Więc tak będzie, że wszystkie bomby atomowe pojawią się w jednej wojnie, potem drugiej, trzeciej i koniec. Wszystkie te demony będą wykończone. To nie są ksatriyowie. To są demony. Zadaniem ksatriyów było dopilnowanie, żeby cztery porządki życia były właściwie utrzymywane, a nie jedynie rozwijanie siły militarnej, [to jest] przeciążenie. Każdy [kraj] wydaje 75% dochodów na zbrojenia, nie tak? Paritranaya sadhunam vinasaya ca duskrtam [Bg. 4.8]. A więc są demonami. Dlaczego tyle pieniędzy ma być przeznaczane na armię? To nie są ksatriyowie. To nie są ksatriyowie. To są demony. Więc demony... jak tylko liczba demonów wzrośnie, będzie wojna i wszystkich wykończy. (Rozmowa na temat Systemu Varnasrama w Mayapur 14.02.1977)

 

Prabhupada: Ta dhumaketu opisana jest w Dasavatara-stotra, dhumaketum iva kim api karalam. Dhumaketum iva. Dhumaketum iva kim api karalam. Jak tylko pojawia się kometa, będzie jakaś klęska. Jakaś wielka katastrofa. W dzieciństwie widzieliśmy kometę, nie taka jak ta. Ta była mała. Tak czy inaczej, wybuchła pierwsza wojna światowa. Widzieliśmy to w 1914.

Nara-narayana: Kometa Halleya.

Prabhupada: Co takiego?

Nara-narayana: Wydaje mi się, że oni nazwali ją kometą Halleya. Kometa Halleya.

Prabhupada: Teraz... Możecie spodziewać się katastrofy w każdym momencie w tym materialnym świecie, kometa jest znakiem, że będzie jakaś wielka katastrofa. (Spacer poranny, Los Angeles, 03.01.1974)

 

Prabhupada: Tak. Następna wojna oznacza wojnę nuklearną. Wszyscy ci dranie zostaną zabici automatycznie. Ja zabiję ciebie, ty zabijesz mnie. To wszystko.

Yogesvara: Czy ta wojna wydarzy się w bliskiej przyszłości? Czy może w dalekiej przyszłości?

Prabhupada: Bardzo niedługo, bardzo bliska przyszłość.

(Spacer poranny, Rzym, 27.05.1974)

 

Artykuł Śrila Prabhupady do B.T.G. 20.04.1956 – „Ślepy Materializm”

Dzięki łasce iluzorycznej energii Boga, jesteśmy teraz, w tym wieku maszyn, coraz bardziej zaangażowani w niebezpieczne rodzaje prac. Czas maszyn jest rezultatem niebezpiecznych rodzajów prac. Wikłamy się w niebezpieczne rodzaje prac gdy odstawiamy na bok kulturę duchową. Nikt nie jest w stanie obejść się bez pracy nawet przez chwilę i dlatego, gdy subtelniejsze elementy przestają pracować, w diabelny umysł wkrada się zwykły materializm. Rezultatem tego jest to, że doszliśmy teraz do wieku broni nuklearnych przeznaczonych do zniszczenia materialnej cywilizacji. Dzięki prawom natury, broń nuklearna powstała w celu zmiażdżenia rezultatów ślepego materializmu.

Ruch pokojowy różnych władców tego świata dzięki fałszywym gestom powstrzymania eksperymentów z niebezpieczną bronią może podobać się relatywnie słabszym krajom, ale te tymczasowe ruchy pokojowe dzięki prawu materialnej natury okażą się nieskuteczne. Kiedy niebezpieczne rodzaje broni zostają wyprodukowane, to zgodnie z planem Daivi Mayi, czyli zewnętrznej energii Boga, muszą zostać użyte do zniszczenia ślepego materializmu. Problem może zostać rozwiązany poprzez nauczanie ludzi o ich duchowej tożsamości. Zabijająca duszę cywilizacja podejmuje stopniowo niebezpieczne rodzaje prac poprzez wprowadzanie wielkich środków mechanicznych. Iluzoryczna energia stwarza tę korzystną dla ślepego materializmu atmosferę, a jednocześnie przygotowuje również ich destrukcję. Takie przeciwstawne metody nazywane są energią iluzoryczną. Ludzka energia jest marnotrawiona na niszczenie tej samej rzeczy, która produkowana jest dzięki tej samej energii. To jest tak jak jednoczesne rozniecanie ognia i gaszenie go poprzez polewanie wodą – oznaka szaleństwa, czyli marnowanie cennej ludzkiej energii przeznaczonej na kulturę ducha. Historia powtarzała się tak wiele razy i po wielu, wielu przywódcach materializmu takich jak Napoleon, Hitler i inni, pozostały jedynie imiona bez jakiejkolwiek oznaki materialnego postępu jaki planowali. Destalinizacja już się rozpoczęła w Rosji. Nikt nie czerpie radości z efektów cywilizacji stworzonych przez takich ateistów jak Ravana, Kamsa, Aurangzeb, Napoleon czy Hitler. Wszystko odeszło w zapomnienie i to daje nam lekcję, że materialistyczne plany obecnego wieku również spotka podobny los po upływie 50 lat. Dlatego ślepy materializm nie przynosi światu żadnej trwałej pomocy.

 

Oto druga garść informacji na temat wydarzeń, które muszą nastąpić. Pięćdziesiąt lat już minęło. Można więc mniemać, że jesteśmy już bardzo blisko odwetu ze strony Matki Natury.

 
Powrót >>>     
Udostępnij:
   
 
  komentarzy: 0     0   0  
 
Aby dodawać komentarz do artykułu musisz być zalogowany.
zaloguj.
 
 
 
OSTATNIE NA FORUM
Re: Sztuka przetrwania
(13-12-2017 18:39:52)
 
Re: Polityka a ISKCON
(13-12-2017 17:13:56)
 
Re: Partia vedyjska
(13-12-2017 15:14:01)
 
Odszedł bhakta Władek Anioła
(10-12-2017 13:46:47)
 
Re: Świątynie - ISKCON
(10-12-2017 11:39:44)
 
Re: Bieżące komentarze
(10-12-2017 10:51:48)
 
Re: Ochrona krów
(07-12-2017 19:56:31)
 
 
LINKI
 
 
 
 
 
 
TAGI
Kryszna Katha   Varnaśrama   Filozofia   Kryszna   Mahatma das   Krishna Kshetra Swami   Prawo karmy   Polityka   Monarchia   Homoseksualizm   Kobiety   Astrologia   Chrześcijaństwo   Aborcja   Trivikrama Swami   Prabhupada  
 
Copyright © 2016. All Rights Reserved.  Created by Future Project