Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej       

Hare Kryszna

ISKCON

uniwersalna duchowość

rozwój duchowy

bhakti-joga

joga

Bóg

religia

mantra

reinkarnacja

Kriszna

Krishna

Rama

Hare

Kryszna

hinduizm

krysznowcy

karma

Indie

Gaura

India

wyznawcy Kryszny

Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny

Bhagavad-Gita

Śrimad Bhagavatam

Festiwal Indii

Woodstock

Pokojowa Wioska Kryszny

vaisnava

waisznawa

waisznawizm

wajsznawa

wajsznawizm

religie wschodu

filozofia wschodu

duchowość

astrologia wedyjska

jyotish

przepisy wegetariańskie

kuchnia wegetariańska

joga

dezinformacja ruchów katolickich

serwis

portal

astrologia wedyjska

taniec indyjski

kalendarz księżycowy

muzyka indyjska

dharma

ayurweda

ayurveda

książki Prabhupada

nama-hatta

mantry

przepisy wegetariańskie

świątynia

festiwal

sekta

sekty

 
 
 
 
 
 
 
logowanie
rejestracja
regulamin strony
 
 
 
 
   Autor: A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
dodał: admin    opublikowano: 2016-10-08    przeczytano: 3939
kategoria: Wykłady Śrila Prabhupada
podkategoria: Praktyka duchowa i zasady unikania grzesznego życia
 
Powrót >>>     
 
Homoseksualny apetyt jest demoniczny
 


Brahma w ten sposób zwrócił się do Pana: Mój Panie, chroń mnie proszę przed tymi grzesznymi demonami, które ja sam stworzyłem na Twoje polecenie. Są opętani rządzą seksu i przyszli, by mnie zaatakować.

Wygląda na to, że homoseksualny apetyt mężczyzn jest poczęty na tym etapie tworzenia demonów przez Brahmę. Innymi słowy, homoseksualny apetyt, jaki mężczyźni czują wobec siebie, jest demoniczny i nie przystoi żadnemu zdrowemu człowiekowi. (SB 3.20.26)

 

JSD 6.5 Rzeźnicza cywilizacja

Śrila Prabhupada: Kapłani gonią pieniądze. Nie są ludźmi pierwszej klasy, należą do niskiej klasy. To z tego powodu chrześcijaństwo upadło. Kapłani nie potrafią mówić wprost. Istnieje proste przykazanie: „Nie zabijaj.” Ludzie zabijają, dlatego kapłani boją się przedstawiać to przykazanie wprost. Obecnie zezwalają nawet na małżeństwa gejów, a co tu mówić o innych sprawach. Księża wygłaszają kazania na ten temat. Zobaczcie tylko, jak się zdegradowali! Czy wcześniej istaniała taka koncepcja, gdzieś poza Ameryką? Nikt nie sądził, że mężczyzna może poślubić mężczyznę. Co to jest? A księża to wspierają. Wiedzieliście o tym? Jaki jest ich standard?

 

710725 SB.NY Wykłady

Czym jest tapasya? Jest to... Brahmacaryena, czyli uregulowany seks. Prawdziwe znaczenie tego to zero seksu, zupełny celibat. To jest tapasya. Zgodnie z kulturą wedyjską pierwszy okres życia to brahmacaria. Tam nie ma seksu. Seks jest tylko w małżeństwie, u grihastów. Czytałem pewną gazetę, Watchtower. Krytykowano w niej niemoralne działania Chrześcijan. Zdziwiłem się czytają, że chrześcijański ksiądz zgodził się na małżeństwo mężczyzn. Tak tam pisano. Nie chcę mówić tu o tym wszystkim, ale ludzie degradują sie z braku tapasyi. Nie uczą się, jak żyć w tapasyi. Sama krytyka tu nie pomoże. Musicie być szkoleni w praktyce tapasyi. Wtedy zobaczymy efekty. Tak jak my to robimy. W naszym ruchu świadomości Kryszny, w każdym ośrodku, każdy musi wstawać o 4 rano na arati. Dziś rano rozmawiałem z kimś, że skoro nie może wstawać, to nie może mieszkać w świątyni. Ponieważ świątynia służy tapasyi, a nie ekstrawagancji. Dopóki nie żyje się w tapasyi, nie można czynić postępów.

 

740611r2.par Rozmowy

Prabhupada: Tak. Oni chcą pieniędzy. Stoją niżej od śudry. To jest powód upadku Chrześcijan, że nie potrafią mówić wprost... Przykazanie jest proste: „Nie zabijaj.” Ponieważ ludzie zabijają, księża... Teraz zezwalają na małżeństwo gejów, a co tu mówić o czymś innym. Kapłani głoszą kazania o małżeństwie mężczyzn. Zobaczcie, jak się zdegradowali. Idea... Poza Ameryką nikt jeszcze nie wie, że można poślubić mężczyznę. Co to jest? I oni tu wspierają. Wiedzieliście o tym?

 

750521rc.mel Rozmowy

Prabhupada: Nie, tu nie ma mowy o wysokim procencie. Ja mówiłem, że musi być choć niewielki procent idealnych ludzi. Wtedy inni zobaczą, o tu jest idealny człowiek. My takich mamy. Nasi ludzie śpiewają i tańczą. Ludzie z zewnątrz przychodzą, uczą się od nich i też składają pokłony. Oferują swą pomoc: „Proszę, przyjmij mnie.” Czyny mówią same za siebie. Ludzie będą się uczyli automatycznie od idealnej grupy osób. Tego potrzeba. Ja nie widzę żadnej idealnej grupy ludzi. Nawet księża idą do szpitala z powodu alkoholizmu. Kiedyś widziałem w szpitalu dla alkoholików księdza. Ksiądz powinien mieć idealny charakter. Oni wspierają nawet homoseksualizm. Gdzie jest ten idealny człowiek? Skoro kler kończy w szpitalu dla alkoholików i zezwala na małżeństwa gejów, to gdzie jest ten idealny charakter?

 

760108rc.nel Rozmowy

Prabhupada: Oni to robią. Nadal. Tak jak mówicie, tylko kropią wodą. Nie posiadają żadnej filozofii i gwałcą wszystko, co mówi Biblia. Ta mówi: „Nie zabijaj,” a oni „Nie morduj.” Urabiają przykazania. Obecnie sankcjonują małżeństwa gejów i aborcję.

Acyutananda: Tak. Dwóch gejów dostało ślub.

Prabhupada: Tak.

Tamala Krsna: Powstał kościół, w którym kapłani i wierni to geje.

Prabhupada: Hm?

Tamala Krsna: Mają kościoły dla homoseksualistów. Oznacza to, że ksiądz i wierni to geje. Specjalny kościół dla gejów.

Prabhupada: Zobaczcie tylko. Czy to jest religia?

 

770428rc.bom Rozmowy

Prabhupada: A teraz piją. Są gejami. Zachęcają do homoseksualizmu, dają im ślub. Wiedzieliście o tym? To ma miejsce. Robią te bzdury.

 

N98: 720928MW.LA Rozmowy

Prabhupada:  ...zalecenie pism, a oni nadal mówią: „Nie wiemy.” Jest tylu księży pijaków, którzy kończą w szpitalu na leczeniu, zezwalają na małżeństwa gejów, i nadal powtarzają: „Nie wiemy, co zrobiliśmy.” Zobaczcie, jacy to oszuści.

Jayatirtha: W ostatnich sześciu latach...

Prabhupada: Hm?

Jayatirtha: W ostatnich sześciu latach 25 tysięcy księży opuściło kościół katolicki i podjęło...

Prabhupada: 25 tysięcy?

Jayatirtha: 25 tysięcy przez ostatnich sześć lat.

Prabhupada: Co zrobili?

Jayatirtha: Opuścili kościół.

Prabhupada: Odeszli.

Jayatirtha: Księża po święceniach odeszli, ożenili się. Ich problem to celibat. Katolicki ksiądz nie może się ożenić.

Prabhupada: Ożenić? Oni dają ślub gejom. Sodoma.

Jayatirtha: To jest alternatywa. Odchodzą lub łączą się z drugim mężczyzną.

Prabhupada: Homoseksualizm. Oni to wspierają. Są tak zdegradowani, ale nadal mawiają: „Cóż uczyniliśmy?” Nie wiedzą, czym jest degradacja, a są kapłanami. Nauczają innych. Nie znają znaczenia degradacji.

 

740614rc.par Rozmowy

Prabhupada: Tak, niektórzy od nas odeszli, przynajmniej jedna osoba. On myślał: „To zaprzecza podstawowym potrzebom życiowym.” Rayarama. Odszedł, ponieważ nie zaspokajamy podstawowych potrzeb życia. Zakazany seks, odurzanie... W tym względzie on był pierwszej klasy przestępcą i niemógł tego porzucić. Dlatego odszedł.

Wielbiciel: Rozmawiałem z nim w San Francisco, on powiedział: „Swamiji nie odniesie sukcesu, ponieważ nie pozwala w tym ruchu na wolną miłość. Dlatego musiałem odejść, bo nie było tam miejsca dla mnie i mojego chłopaka.” Nie ciągnęło go do dziewczyn nawet, miał chłopaka. Ten chłopak pisał na maszynie dla ciebie. Skończył Harward.

Prabhupada: Neil.

Wielbiciel: Tak, Neil.

Prabhupada: Och.

Wielbiciel: On mi powiedział: „Swamiji nie odniesie sukcesu ze swoim ruchem, bo nie pozwala na wolną miłość.” Widziałem go w San Francisco dwa i pół lata temu, zanim pojechałem do Indii. Staramy się, aby wrócił do świątyni.

Prabhupada: Nie, on nie może porzucić złych nawyków.

Pusta-krsna: Powiedziałeś w Genewie, że nikt nie umarł po odstawieniu papierosów czy nielegalnego seksu. Nie jest to więc zbyt trudne.

Prabhupada: Nie jest. Obecnie kościół chrześcijański pozwala na małżeństwa gejów. To jest coś najmniej naturalnego.

Wielbiciel: Dawniej nie zgadzali się na rozwód. Pierwsza zasada kiedyś to brak rozwodu. Potem ludzie zaczęli opuszczać kościół. Pozwolili więc na rozwody. Nie zgadzali się na aborcję. Znowu ludzie odchodzili. Teraz pozwalają na nią. A nawet na małżeństwo gejów.

Prabhupada: Zobaczcie tylko.

Wielbiciel: Idą na kompromis po to tylko, by utrzymać wiernych.

Bhagavan: To kwestia pieniędzy.

Prabhupada: I to jest wolność. Raya Ramananda odszedł, ponieważ tu tej wolności nie ma. Czy mamy na nią zezwolić jak kościół? (śmiech)

 

http://krishna.org/the-homosexual-appetite-of-a-man-for-another-man-is-demoniac/

Tłumaczyła: Madana Mohana Mohini d.d.

 
Powrót >>>     
Udostępnij:
   
 
  komentarzy: 0     0   0  
 
Aby dodawać komentarz do artykułu musisz być zalogowany.
zaloguj.
 
 
 
OSTATNIE NA FORUM
Re: Bramin
(15-12-2017 12:34:25)
 
Reinkarnacja
(15-12-2017 08:09:09)
 
Re: Sztuka przetrwania
(14-12-2017 23:15:19)
 
Re: Wedyjska Polska
(14-12-2017 21:14:18)
 
Re: Świątynie - ISKCON
(14-12-2017 19:43:45)
 
Re: Polityka a ISKCON
(14-12-2017 18:36:13)
 
Re: Ochrona krów
(14-12-2017 12:45:09)
 
 
LINKI
 
 
 
 
 
 
TAGI
Kryszna Katha   Varnaśrama   Filozofia   Kryszna   Mahatma das   Krishna Kshetra Swami   Prawo karmy   Polityka   Monarchia   Homoseksualizm   Kobiety   Astrologia   Chrześcijaństwo   Aborcja   Trivikrama Swami   Prabhupada  
 
Copyright © 2016. All Rights Reserved.  Created by Future Project