Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej       

Hare Kryszna

ISKCON

uniwersalna duchowość

rozwój duchowy

bhakti-joga

joga

Bóg

religia

mantra

reinkarnacja

Kriszna

Krishna

Rama

Hare

Kryszna

hinduizm

krysznowcy

karma

Indie

Gaura

India

wyznawcy Kryszny

Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny

Bhagavad-Gita

Śrimad Bhagavatam

Festiwal Indii

Woodstock

Pokojowa Wioska Kryszny

vaisnava

waisznawa

waisznawizm

wajsznawa

wajsznawizm

religie wschodu

filozofia wschodu

duchowość

astrologia wedyjska

jyotish

przepisy wegetariańskie

kuchnia wegetariańska

joga

dezinformacja ruchów katolickich

serwis

portal

astrologia wedyjska

taniec indyjski

kalendarz księżycowy

muzyka indyjska

dharma

ayurweda

ayurveda

książki Prabhupada

nama-hatta

mantry

przepisy wegetariańskie

świątynia

festiwal

sekta

sekty

 
 
 
 
 
 
 
logowanie
rejestracja
regulamin strony
 
 
 
 
   Autor: A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
dodał: admin    opublikowano: 2017-02-14    przeczytano: 2611
kategoria: Wykłady - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada
podkategoria: Społeczeństwo - varnaśrama-dharma
 
Powrót >>>     
 
Pozycja Devahuti to wzór kobiety
 

Lecture on SB 3.28.1 -- Honolulu, June 1, 1975


Księżniczka i córka Manu podjęła służbę u Kardama Muniego w yoga āśramie. To był zwykły domek, bez służby i posiłków, nic z tych rzeczy. Stopniowo zatem schudła. Ale wciąż była piękną córką króla. Kardama Muni pomyślał, że "Jej ojciec powierzył mi ją pod opiekę, ale podupadła na zdrowiu, na urodzie. Zatem jako mąż, muszę coś dla niej zrobić." Za pomocą yogi mistycznej stworzył ogromne miasto-samolot. Nie był to 747. To był efekt yogi. W tym mieście znajdowało się jezioro, ogrody, służący, ogromne pałace, i to wszystko unosiło się w powietrzu. Mogła w ten sposób zobaczyć wiele rożnych planet. Możecie o tym przeczytać w Czwartym Rozdziale.


Zatem, jako yogin zadowolił ją w każdej mierze aż do momentu, kiedy zapragnęła potomstwa. Wtedy Kardama Muni spłodził z nią dziewięć córek i jednego syna, przyrzekając, że "Jak tylko narodzą się te dzieci, ja odejdę. Nie będę żył z tobą wiecznie." I ona się zgodziła. Ich synem okazał się Kapiladeva i kiedy podrósł, oświadczył: "Droga matko, mój ojciec odszedł. Przyjdzie również czas na mnie." Jeśli zechcesz, możesz przyjąć ode mnie nauki. Później muszę odejść." Zatem zanim to uczynił, udzielił jej wskazówek. Devahūti była na pozycji wzorowej kobiety. Miała dobrego ojca, męża i syna. Kobiety przechodzą w życiu przez trzy etapy, mężczyźni przez 10. Te trzy stany oznaczają, że gdy kobieta jest młoda, musi żyć pod opieką ojca. Kiedy Devahūti dorosła, oświadczyła ojcu, że chce poślubić tego dżentelmena i yogina. Ojciec też się zgodził. Przez tak długi czas pozostawała pod jego opieką. Kiedy wyszła za mąż, obowiązki opiekuna przejął jej mąż, yogin.


I wtedy zaczęły się jej kłopoty, ponieważ była księżniczką i córką króla. I w takich skromnych warunkach, w domu yogina, nie było jedzenia, odpowiednich udogodnień. Zatem zaczęła cierpieć. Nigdy jednak nie narzekała, że była córką króla i przywykła do komfortowej sytuacji. "Teraz mam męża, który nie potrafi mi zapewnić wygód. Muszę się z nim rozejść." Nie. Nigdy tak nie powiedziała. To jest wykluczone. "Jakikolwiek jest jego status, skoro poślubiłam tego dżentelmena, to muszę zadbać o jego wygody, a jak jest sytuowany, to się nie liczy." Taki jest obowiązek kobiety i takie są zalecenia Ved. Ale w obecnych czasach, jak tylko pojawi się jakiś brak lub nieporozumienie- rozwód. "Muszę poszukać nowego męża." Nie. Ona pozostała. I ostatecznie otrzymała najwspanialsze dziecko, Osobę Boga, Kapilę. Zatem takie są te trzy etapy. Kobieta powinna aspirować... Przede wszystkim, na mocy karmy, człowiek dostaje odpowiedniego ojca, następnie męża, a w efekcie dobre dziecko, takie jak Kapiladeva.

 
Powrót >>>     
Udostępnij:
   
 
             
 
 
 
OSTATNIE NA FORUM
Re: Bramin
(15-12-2017 12:34:25)
 
Reinkarnacja
(15-12-2017 08:09:09)
 
Re: Sztuka przetrwania
(14-12-2017 23:15:19)
 
Re: Wedyjska Polska
(14-12-2017 21:14:18)
 
Re: Świątynie - ISKCON
(14-12-2017 19:43:45)
 
Re: Polityka a ISKCON
(14-12-2017 18:36:13)
 
Re: Ochrona krów
(14-12-2017 12:45:09)
 
 
LINKI
 
 
 
 
 
 
TAGI
Kryszna Katha   Varnaśrama   Filozofia   Kryszna   Mahatma das   Krishna Kshetra Swami   Prawo karmy   Polityka   Monarchia   Homoseksualizm   Kobiety   Astrologia   Chrześcijaństwo   Aborcja   Trivikrama Swami   Prabhupada  
 
Copyright © 2016. All Rights Reserved.  Created by Future Project