Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej       

Hare Kryszna

ISKCON

uniwersalna duchowość

rozwój duchowy

bhakti-joga

joga

Bóg

religia

mantra

reinkarnacja

Kriszna

Krishna

Rama

Hare

Kryszna

hinduizm

krysznowcy

karma

Indie

Gaura

India

wyznawcy Kryszny

Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny

Bhagavad-Gita

Śrimad Bhagavatam

Festiwal Indii

Woodstock

Pokojowa Wioska Kryszny

vaisnava

waisznawa

waisznawizm

wajsznawa

wajsznawizm

religie wschodu

filozofia wschodu

duchowość

astrologia wedyjska

jyotish

przepisy wegetariańskie

kuchnia wegetariańska

joga

dezinformacja ruchów katolickich

serwis

portal

astrologia wedyjska

taniec indyjski

kalendarz księżycowy

muzyka indyjska

dharma

ayurweda

ayurveda

książki Prabhupada

nama-hatta

mantry

przepisy wegetariańskie

świątynia

festiwal

sekta

sekty

 
 
 
 
 
 
 
logowanie
rejestracja
regulamin strony
 
 
 
 
   Autor: A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
dodał: admin    opublikowano: 2017-04-13    przeczytano: 876
kategoria: Wykłady - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada
podkategoria: Bóg
 
Powrót >>>     
 
Budda jest Bogiem i oszukał demony
 

Lecture on Sri Isopanisad, Mantra 1 -- Los Angeles, May 3, 1970

Gargamuni: (czyta): "Błędem jest również myślenie, że dzięki zostaniu wegetarianinem można uratować się przed łamaniem praw natury. Warzywa także mają życie. Jedno życie jest pokarmem dla innego i takie jest prawo natury. Nie należy być dumnym z bycia ścisłym wegetarianinem. Chodzi o to, by rozpoznać Najwyższego Pana. Zwierzęta nie rozwinęły świadomości do rozpoznania Pana, ale człowiek..."

Prabhupāda: To jest główna kwestia. Buddyści są również wegetarianami. Zgodnie z buddyjską zasadą... Obecnie wszystko podupadło, ale propaganda Pana Buddy miała na celu powstrzymanie drani przynajmniej przed zabijaniem zwierząt. Ahiṁsā paramo dharma. Pojawienie się Pana Buddy jest opisane w Śrīmad-Bhāgavatam i innej literaturze wedyjskiej. Sura-dviṣām. Przyszedł, aby oszukać demony. Demony... Miał taktykę oszukania demonów. Jak to zrobił? Demony są przeciwko Bogu. Nie wierzą w Boga. Pan Budda propagował, "Tak, nie ma Boga. Podążajcie za tym, co wam mówię." "Tak Panie." Ale On jest Bogiem. To jest oszustwo. Tak. Oni nie wierzą w Boga, ale wierzą w Buddę, a Budda jest Bogiem. Keśava-dhṛta-buddha-śarīra jaya jagadīśa hare. Taka jest różnica między demonem a wielbicielem. Wielbiciel widzi, jak Kṛṣṇa, Keśava oszukuje tych drani. Wielbiciel to rozumie. Ale demony myślą, "Och, znaleźliśmy dobrego przywódcę. On nie wierzy w Boga." (śmiech) Rozumiecie? Sammohāya sura-dviṣām (SB 1.3.24). Dokładne słowo z sanskrytu przedstawione jest w Śrīmad-Bhāgavatam. Ci, którzy przeczytali, widzieli: sammohāya, by oszukać sura-dviṣām. Sura-dviṣām oznacza osoby, które zazdroszczą Vaiṣṇavom. Ateistyczna klasa, demony, zawsze zazdroszczą wielbicielom. Takie jest prawo natury. Widzicie jego ojca. Ojciec został wrogiem pięcioletniego syna. Co złego zrobił? Był wielbicielem. To wszystko. Niewinnym chłopcem. Był po prostu przyciągany do śpiewania mantry Hare Kṛṣṇa. Ojciec stał się jego zaciętym wrogiem: "Zabić tego chłopca." Jeśli więc ojciec może zostać wrogiem, to co tu mówić o innych. Powinniście zawsze spodziewać się , że gdy tylko zostaniecie wielbicielami, cały świat stanie się waszym wrogiem. To wszystko. Ale musicie sobie z nimi radzić, ponieważ jesteście wyznaczonymi sługami Boga. Waszą misją jest oświecenie ich. Nie możecie być wrogami. Tak ja Pan Nityānanda, był ranny, lecz nadal wyzwolił Jagāi-Mādhāi. To powinno być waszą zasadą. Czasami musimy oszukać, czasami odnieść rany- tyle rzeczy. Nasze jedyne zadanie, to jak ludzie mogą zostać świadomi Kṛṣṇy. To jest nasza misja. W ten czy inny sposób ci dranie powinni być nawróceni na świadomość Kṛṣṇy, w ten czy inny sposób.


Pan Budda oszukał demony. Dlaczego? Sadaya-hṛdaya darśita-paśu-ghātam. Miał wiele współczucia. Bóg zawsze jest pełen współczucia dla wszystkich żywych istot, ponieważ każda jest Jego dzieckiem. Ci dranie zabijali bez ograniczeń, po prostu zabijali zwierzęta... I jeśli zapytasz, "Och, dlaczego zabijasz zwierzęta?" natychmiast odpowiedzą, "Vedy o tym mówią: paśavo vadhāya sṛṣṭa." Vedy mówią o zabijaniu zwierząt, ale jaki jest tego cel? Celem jest sprawdzenie wedyjskiej mantry. Zwierzę składa się w ogień, a dzięki wedyjskiej mantrze zostaje odrodzone. To jest ofiara, zwierzęca ofiara. Nie po to, by jeść mięso. Dlatego w tym wieku Kali Caitanya Mahāprabhu zabronił wszelkiego rodzaju yajñi, ponieważ nie ma brāhmina eksperta, który może wypowiedzieć mantry i przeprowadzić na nich eksperyment "Oto zwierzę się odradza." To jest... Przed wykonaniem yajñi, to, jak potężna jest mantra, testowane było poprzez poświęcenie zwierzęcia i danie mu na nowo życia. Wtedy wiadomo było, że kapłan, który wypowiada mantrę, jest dobry. To był test. Nie po to, by zabijać zwierzęta. Ale dranie, by jeść mięso, cytują, "Tu jest mowa o zabijaniu zwierząt." Tak jak w Kalkucie. Byliście w Kalkucie? Jest tam ulica College. Teraz inaczej się nazywa. Myślę, że nazywa się Vidhan Raya (?) Tak jak... Tak czy inaczej, tam są rzeźnie. Rzeźnie oznaczają, że Hindusi nie kupują mięsa w muzułmańskich sklepach. Tamto jest nieczyste. Ta sama rzecz: odchody są po tej i po tamtej stronie. Oboje jedzą mięso, ale sklep Hindusa jest czysty, a Muzułmanina nie. To są wymysły. Tak wygląda religia teraz. Dlatego... Dlatego walczą: "Jestem Hindusem," "Jestem Muzułmaninem," "Jestem Chrześcijaninem." Nikt nie zna religii. Rozumiecie? Ci dranie porzucili religię. Nie ma religii. Prawdziwą religią jest to, świadomość Kṛṣṇy, która uczy, jak kochać Boga. To wszystko. To jest religia. Każda religia, to nie ma znaczenia, czy hinduska, muzułmańska, chrześcijańska, jeśli rozwijasz miłość do Boga, to jesteś doskonały w swojej religii.

 
Powrót >>>     
Udostępnij:
   
 
             
 
 
 
OSTATNIE NA FORUM
Re: Sztuka przetrwania
(13-12-2017 18:39:52)
 
Re: Polityka a ISKCON
(13-12-2017 17:13:56)
 
Re: Partia vedyjska
(13-12-2017 15:14:01)
 
Odszedł bhakta Władek Anioła
(10-12-2017 13:46:47)
 
Re: Świątynie - ISKCON
(10-12-2017 11:39:44)
 
Re: Bieżące komentarze
(10-12-2017 10:51:48)
 
Re: Ochrona krów
(07-12-2017 19:56:31)
 
 
LINKI
 
 
 
 
 
 
TAGI
Kryszna Katha   Varnaśrama   Filozofia   Kryszna   Mahatma das   Krishna Kshetra Swami   Prawo karmy   Polityka   Monarchia   Homoseksualizm   Kobiety   Astrologia   Chrześcijaństwo   Aborcja   Trivikrama Swami   Prabhupada  
 
Copyright © 2016. All Rights Reserved.  Created by Future Project